Rokietnica – gmina z dużym potencjałem

Jedną z najszybciej rozwijających się gmin w powiecie poznańskim, jest Rokietnica. Oddalona zaledwie kilkanaście kilometrów od miasta, przepięknie położona wśród lasów, jest dla wielu osób wymarzonym miejscem do zamieszkania.

Dynamiczny rozwój, czyli jak zmienia się Rokietnica

Gmina chętnie inwestuje w nowoczesne projekty, które wpływają pozytywnie na atrakcyjność Rokietnicy. Jednym z ostatnio zrealizowanych projektów jest designerski budynek, na którego parterze znajduje się restauracja i drogeria, natomiast na piętrze nowoczesna biblioteka. W niedalekiej przyszłości planowana jest także budowa nowego dworca kolejowego oraz nowoczesnego centrum. Ma ono być dla mieszkańców atrakcyjnym miejscem na spędzanie wolnego czasu ze znajomymi bądź rodziną. Dzięki takim zmianom, miasto może przyciągnąć jeszcze większą liczbę ludzi, którzy będą chcieli osiąść tutaj na stałe.

Dlaczego Rokietnica?

Mieszkania w Rokietnicy najczęściej kupują młode rodziny, gdyż stanowią one dla nich bardzo atrakcyjną ofertę. Ceny działek i nieruchomości w tej gminie są stosunkowo tanie w porównaniu do innych okolicznych miejscowości. Oczywiście, grunty w niższej cenie można kupić w wielu sąsiednich wsiach, ale nie oferują one tyle udogodnień i możliwości, co Rokietnica. Miasteczko spełnia wszystkie podstawowe potrzeby rodziny z dziećmi, umożliwiając mieszkańcom wygodne i pełne rozrywek życie.
Dzięki dynamicznemu rozwojowi, to Rokietnica jest także idealnym miejscem na rozkręcenie małego biznesu. Liczba mieszkańców stale rośnie, dlatego rośnie też zapotrzebowanie na różnego rodzaju punkty usługowe oraz sklepy, a co za tym idzie, rośnie także liczba miejsc pracy.

Co oferuje Rokietnica?

Na atrakcyjność tej okolicy składa się wiele czynników. Bardzo istotny jest duży wybór nieruchomości na sprzedaż. Dobra lokalizacja oraz cena sprawiają, że popyt na mieszkania w Rokietnicy jest bardzo wysoki, a firmy deweloperskie chętnie inwestują w tutejsze grunty.
Oczywiście, nie bez znaczenia jest obecność kilku sklepów spożywczych, apteki, a także lokali gastronomicznych. W Rokietnicy znajduje się także nowoczesna szkoła, przedszkole i przestronna hala sportowa. Gmina organizuje wiele atrakcyjnych wydarzeń kulturalnych, w tym popularny, coroczny Rumpuć, na którym goszczą gwiazdy wielkiego formatu takie jak Kamil Bednarek, Kombi czy Stachursky. To miasteczko, w którym nie ma miejsca na nudę!

Atrakcyjne mieszkania w Rokietnicy

Mieszkania w Rokietnicy są najczęściej obiektem zainteresowania małżeństw z dziećmi. Interesują ich przestronne mieszkania, najlepiej z ogródkiem, znajdujące się w niedalekiej odległości od przedszkola i szkoły. Jedną z propozycji, którą warto się zainteresować, jest inwestycja firmy deweloperskiej Future Building Company. To nowoczesne osiedle domów w zabudowie bliźniaczej, odpowiednich dla rodzin z dziećmi. Otoczenie domów jest wybrukowane i oświetlone. Bliźniaki są dostępne w atrakcyjnych cenach i oferują wysoki standard wykończenia, dlatego stanowią konkurencyjną, interesującą ofertę.

No Comments Yet

Leave a Reply