Powiew świeżości

Na przeprowadzenie remontu mieszkania, nawet gdy chcemy tylko odświeżyć ściany, potrzeba czasu. Nie każdy nim dysponuje, a zatrudnienie ekipy remontowej też nie zawsze wchodzi w grę. W takiej sytuacji warto zastanowić się nad tym, czy ściany rzeczywiście są do tego stopnia zabrudzone, że wymagają malowania lub tapetowania. Jeśli tak nie jest, a chodzi nam przede wszystkim o nadanie im świeżego wyglądu, warto wziąć pod uwagę inne, mniej czasochłonne, rozwiązania.

Sposobów na to, by w kilka chwil i na dodatek niewielkim wysiłkiem odmienić wygląd dowolnego pomieszczenia w mieszkaniu, jest wiele. Obojętnie, który z nich wybierzemy, unikniemy bałaganu, jaki zawsze towarzyszy szerzej zakrojonym pracom remontowym. Jeśli mamy dosyć głęboką wnękę okienną, możemy ją zagospodarować. Niektórzy decydują się na ustawienie pod oknem biurka i zyskują tym samym dodatkowe miejsce na drobiazgi potrzebne do pracy. Interesująco przedstawia się inny pomysł. Wystarczy montaż deski, by we wnęce powstało siedzisko. Z kolei pod deską można zainstalować drzwiczki, dzięki czemu zyskamy dodatkowo szafkę. By całość ładnie się prezentowała, lepiej będzie zainwestować w nowoczesne, dotykowe systemy zamykania drzwiczek. Tak urządzona wnęka okienna powinna pasować kolorystycznie do całego pomieszczenia.

Wnętrze nabierze nowego charakteru, gdy na jednej ze ścian przykleimy kaseton. Do tego celu możemy wykorzystać kawałek tapety lub inny sztywniejszy materiał. Przyklejamy go w wybrane miejsce na ścianie za pomocą kleju lub taśmy klejącej, najlepiej dwustronnej. Potrzebne nam będą też listwy ścienne, które montujemy wzdłuż krawędzi i malujemy na kolor pasujący do całego wnętrza.  Tym sposobem powstanie kaseton, który z pewnością nada pomieszczeniu odrobiny świeżości.

Niewątpliwie pokój, kuchnia czy łazienka zyskają nowy wygląd, gdy zmienimy meble. Zakup nowych to spory wydatek, na co nie zawsze możemy sobie pozwolić. Jednak nie jest to jedyne wyjście. Z pomocą w odświeżeniu szafek przychodzą nam szablony. Możemy je zamówić drogą internetową lub kupić w każdym sklepie budowlanym. Ten pierwszy sposób stanowi lepsze wyjście, gdy zależy nam na unikalnym wzorze lub chcemy zaprojektować go samodzielnie. Gdy mamy już szablon, możemy zabrać się do pracy. Starsze meble wymagają zwykle oszlifowania i pomalowania farbą. Dopiero potem przystępujemy do malowania wzoru. Aby uzyskać oczekiwany efekt, powinniśmy użyć do tego celu gęstej farby.

Aby ożywić wnętrze, nie musimy wcale dekorować ścian czy odnawiać mebli, których wygląd nam się znudził. Zamiast tego możemy skupić się na drzwiach i to właśnie im nadać nowego charakteru. Osiągniemy to, przyklejając na ich powierzchnię niewielkich rozmiarów lusterka. Dostaniemy je w sklepach budowlanych, ale sprawdzą się również te wycięte z folii lustrzanej. Ważne, aby wszystkie były tej samej wielkości. Naklejamy je na górną część drzwi i każde lusterko otaczamy ramką ze styropianu, którą następnie malujemy farbą.
Chcąc odświeżyć wygląd mieszkania, mamy do wyboru wiele opcji. Dzięki nim szybko i niewielkim kosztem osiągniemy zamierzony cel.

No Comments Yet

Leave a Reply