Poszukując chłodu

Letnie upały potrafią nam bardzo dokuczyć. Gdy temperatura na zewnątrz przekracza trzydzieści stopni, gorąco robi się również w mieszkaniu. By do tego nie dopuścić, trzeba przede wszystkim ograniczyć dopływ słońca. Można to zrobić na wiele sposobów.
Wiele osób decyduje się na montaż rolet zaciemniających, które całkowicie hamują dopływ światła do pomieszczenia. Sprawdzą się one w sypialni albo w pokoju małego dziecka, bo zapewniają komfortowe warunki do snu. Podobną rolę pełnią rolety termoochronne, pokryte warstwą aluminium. Powłoka ta ogranicza ponadto dopływ ciepła, przez co mieszkanie nagrzewa tylko w niewielkim stopniu. Doskonałą ochronę przed letnimi upałami zapewnią też markizy balkonowe lub zewnętrzne.Te ostatnie zatrzymują zarówno wysokie temperatury, jak i słońce na zewnątrz, a przy tym nie zaciemniają wnętrza. Markiza balkonowa sprawdzi się wówczas, gdy balkon nie ma zadaszenia. Chociaż osłoni ona pokój przed dopływem słońca, warto jeszcze dodatkowo zawiesić w oknach zasłony. Sposobem na to, by latem w pomieszczeniu zapanował przyjemny chłód, są też różnego rodzaju wiatraki. Do wyboru mamy przenośne lub sufitowe, montowane na stałe. Te ostatnie okazują się często skuteczniejsze w działaniu. Zamiast wentylatora możemy wybrać klimatyzator. Urządzenia takie łatwo dają się przenosić z jednego pomieszczenia do drugiego, bo są małe i lekkie. Przydadzą się zwłaszcza tam, gdzie panuje duża wilgotność powietrza, ponieważ mają funkcję jego osuszania.
Dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań mamy szansę na to, by w mieszkaniu zapanowała przyjemna dla wszystkich temperatura, nawet  wtedy, gdy na dworze panują największe upały.

No Comments Yet

Leave a Reply