Pomysły na ogrodzenie działki i domu

Kiedy kupujemy działkę z myślą o tym, że za niedługo powstanie na niej Nasz dom, musimy ją czymś ogrodzić. Nie mylić ze słowem odgrodzić, bo odgrodzić się można od kogoś. Jeśli natomiast nasza wolnostojąca działka nie sąsiaduje z żadnym domem to jedynie ją grodzimy. W każdym razie bez względu na nazewnictwo potrzebny jest materiał budowlany, który nasz kawałek ziemi pod budowę zabezpieczy. Nie chodzi już o to, że ktoś będzie mógł po niej chodzić, ale bardziej o to, żeby nie chodziły po niej dzikie zwierzęta. No i oczywiście po to, żeby było widać na pierwszy rzut oka, że mamy taki a taki plac o określonej powierzchni. Ogrodzenie wiele ułatwia, ponieważ słupki geodezyjne nie zawsze są odpowiednio widoczne. Tak więc na jedną działkę potrzebujemy ogrodzenie robocze, zanim powstanie na niej dom, oraz potem już po postawieniu domu ogrodzenie finalne. Czasem nawet ogrodzenie stawia się na jednej działce trzy razy bo zawsze podczas budowy może się przypadkiem coś uszkodzić. Coś to znaczy na przykład jakieś przęsło.
Jeśli planujemy zacząć budowę w miarę szybko to na ogrodzenie techniczne w zupełności wystarczy nam jedynie siatka i słupki. Jakość nie ma znaczenia, ponieważ i tak żadne zwierzę nie będzie się z Naszym ogrodzeniem próbowało mocować. Nawet największy dzik czując opór po prostu odwróci się i odejdzie w drugą stronę. To jednak rozwiązanie na kilka sezonów, chociaż sama siatka powinna być w miarę trwała. No ale z rdzą i przegniciem powstałymi na skutek działania natury nie da się w żaden sposób walczyć. Jeśli planujemy budowę za kilka lat albo nie wiemy, kiedy będziemy się budować, najlepiej zrobić sobie ogrodzenie betonowe. To już bardzo solidne ogrodzenie, a jego cena wcale nie jest jakoś szczególnie wysoka. Za dwa metry takiego ogrodzenia wraz z robocizną trzeba liczyć pomiędzy sto pięćdziesiąt a dwieście złotych. To koszty, jakie każdy jest w stanie ponieść. Natomiast takie ogrodzenie jest trwałe, solidne i bardzo odporne na warunki atmosferyczne. Przede wszystkim jednak bardzo prosto dokonuje się jego odświeżenia poprzez malowanie.
Kiedy na Naszej działce stoi już piękny dom niczym z bajki to ogrodzenie można zrobić na dziesiątki różnych sposobów. Ostatnio bardzo popularny jest kamień, ale im mniejsze jego kawałki tym wyższa cena ogrodzenia i tym dłuższy czas jego wykonania. Można też zainwestować w przepiękne ogrodzenia betonowe zdobione na wiele ciekawych sposobów. Można też zrobić ogrodzenie z kutej stali pomalowanej próżniowo. Dzięki takiemu rozwiązaniu stal ta nie będzie rdzewieć ani w żaden sposób korodować. Pomysły i inspiracje na ogrodzenia do postawionego już domu możemy znaleźć w internecie. Na pewno nie brakuje w nim gotowych aranżacji oraz wizualizacji tego, jak takie ogrodzenie się prezentuje na tle domu. Można też ułatwić sobie projektowanie i skorzystać z aplikacji, która pokaże Nam jak będzie wyglądał Nasz dom na tle wybranego rodzaju ogrodzenia. Mnogość różnych rozwiązań i pomysłów na pewno utrudnia końcowy wybór i decyzję, ale warto ją dopasować przede wszystkim do wyglądu domu. To przecież do niego musi być dobrane odpowiednie ogrodzenie.

No Comments Yet

Leave a Reply