Nowy pomysł na dekorację wnętrza- panele 3d

Nie da się ukryć, że co pewien czas ściany w mieszkaniu wymagają odświeżenia. Często dochodzi do takiej sytuacji, że dotychczasowy kolor tapety lub farby nam się po prostu znudził i pragniemy czegoś nowego. Niekiedy, zainspirowani zmieniającą się modą na wystrój wnętrz, podejmujemy decyzję o zmianie stylu, w jakim urządziliśmy salon czy sypialnię. Gdy decyzja o remoncie staje się faktem, coraz rzadziej stawiamy na tradycyjne pokrycie ścian, takie jak tapeta czy farba. W zamian wybieramy rozwiązania nowoczesne, czego dobry przykład stanowią panele.
Do dyspozycja mamy wiele rodzajów paneli, w różnych wzorach i kolorach. Taka różnorodność pozwala nam dużą swobodę, jeśli chodzi o aranżację pomieszczenia i uzyskanie takiego efektu, jaki sobie wymarzyliśmy. Wiele osób pozostaje przy tradycyjnych panelach płaskich, ale coraz szersze grono zwolenników zdobywają też panele szklane lub trójwymiarowe- 3d. Zwłaszcza te ostatnie umożliwiają stworzenie interesującej dekoracji niemal w każdym pomieszczeniu. Nadają się zarówno do mieszkania, jak i do biura. Można je z łatwością dopasować do stylu, jaki ma zapanować w salonie czy w sypialni.. Niektóre wzory paneli 3d stanowią ozdoby same w sobie, więc można pokryć nimi tylko wybrane fragmenty ścian. Chodzi o to, by uniknąć nadmiernie rzucającej się w oczy dekoracji, która skutecznie może popsuć ostateczny efekt.
Panele przestrzenne to cienkie gipsowe płyty, najczęściej kwadratowe lub prostokątne. Ich cechę charakterystyczną stanowią wypukłe wzory, które przybierają różne kształty. Pokrywa się nimi nie tylko ściany, lecz także sufity czy inne równe powierzchnie z drewna lub płyt typu mdf. Jeśli podoba nam się styl rustykalny, dobrym wyborem będą panele wyglądem przypominające cegły lub lite drewno. Gdy preferujemy styl nowoczesny, znajdziemy całe mnóstwo innych, czasem bardzo dynamicznych wzorów, utrzymanych w duchu nowoczesności. Chociaż w sprzedaży często dostępne są białe panele trójwymiarowe, nie stanowi to przeszkody w dopasowaniu ich do stylistyki pomieszczenia. Płyty możemy malować według uznania, wykorzystując do tego celu różnego rodzaju farby.
Panele 3d to łatwy sposób na to, by nadać wnętrzu nietypowego charakteru. Staje się coraz popularniejszy, ze względu na liczne zalety. Montaż tego rodzaju pokrycia przebiega szybko i nie wymaga nadzwyczajnych umiejętności. Poza tym panele to rozwiązanie bezpieczne dla środowiska. Łatwo poddają się czyszczeniu, dzięki czemu ściany na dłużej zachowają nienaganny wygląd niż w przypadku malowania lub tapetowania.

No Comments Yet

Leave a Reply