Łazienka prosto z marzeń

Czy jesteś w stanie wyobrazić sobie dom bez łazienki? Miejsca bardzo prozaicznego, pozornie drugorzędnego, bez którego nie sposób na co dzień funkcjonować? Odpowiedź dla wszystkich jest jednoznaczna – bez łazienki nie ma domu. Pomieszczenie, choć jego charakter jest na wskroś praktyczny, to może być wizytówką domu. Nasza strona powstała w celu udowodnienia wszystkim, że funkcjonalna łazienka może być też ładna. Czytając zamieszczone tutaj treści można się o tym przekonać.

Od projektu łazienki do jego realizacji

Zabierając się za decydowanie o kształcie łazienki trzeba wziąć pod uwagę zarówno obowiązujące trendy, jak i własne potrzeby. Gotowy projekt ma być wypadkową tych dwóch czynników. O ile więc z aktualnie panującą modą można się bez problemu zapoznać w każdym salonie łazienek, oferującym asortyment do wykańczania tego wnętrza, a dodatkową podpowiedzią będzie służył projektant, o tyle w zakresie własnych potrzeb wypowiedzieć może się tylko sam przyszły użytkownik.

Warto więc sobie zadać kilka pytań. Jednym z nich jest zastanowienie się nad własnymi przyzwyczajeniami. Co wolę – długą, relaksującą kąpiel w wannie, czy też szybki prysznic? Czy obecność bidetu jest dla mnie istotna? Jak dużo przestrzeni potrzebuję do swobodnego wykonywania codziennej toalety? To tylko kilka pierwszych z brzegu zagadnień, które trzeba przemyśleć. Gdy już ten etap mamy za sobą z bagażem własnych przemyśleń można udać się na spotkanie z projektantem, który oczekiwania przekuje w gotowy projekt, poruszając się przy tym w ramach tego, co jest na czasie.

Nie tylko cena, czyli wybór armatury

Rozplanowanie łazienki, wraz z kolorystyką, to jedna kwestia. Wybór konkretnych modeli wyposażenia to kolejne zadanie. Dostępność asortymentu na rynku może przyprawić o zawrót głowy, dlatego wybierając się na zakupy warto zawczasu przeprowadzić rekonesans, chociażby za pośrednictwem internetu.

Można także skorzystać z prostszej drogi i wybór konkretnego wyposażenia scedować w całości na projektanta. Wyzbywamy się wtedy jednak bezpośredniego wpływu na ostateczny wygląd łazienki. W razie niezadowalającego efektu końcowego w takiej sytuacji pretensje będzie można mieć tylko do siebie samego.

Przyglądając się konkretnym produktom należy stosować starą zasadę, w ramach której rosnąca cena produktu ma iść w parze z jego jakością. Selekcjonując ofertę według tego schematu unikniemy niepotrzebnego przepłacania za asortyment niższej jakości.

Łazienkę też można przymierzać

Oczywiście przed ostatecznym montażem armatury można przyjrzeć się wstępnie ustawionym sprzętom, aby zdecydować czy spełniają nasze oczekiwania wizualno-użytkowe. Współcześnie większość sklepów oferuję możliwość zwrotu zakupionego towaru, dlatego też nie wahajmy się skorzystać z takiej opcji.

Gdy widziane własnymi oczami zestawienie łazienkowych sprzętów na miejscu montażu spełnia nasze oczekiwania przychodzi czas na podjęcie końcowej, akceptacyjnej decyzji, a potem na oczekiwanie na ostateczny efekt.

Uchylamy rąbka, czyli rzut oka na przykłady łazienek

Strona powstała z myślą o ułatwieniu wszystkim posiadaczom domów i mieszkań możliwości stworzenia łazienki na miarę potrzeb i oczekiwań. Mamy nadzieję, że dobrym punktem wyjścia ku temu będzie nasza wirtualna galeria łazienek.

Zgromadziliśmy tutaj zdjęcia pochodzące zarówno z polskich, jak i zagranicznych domów. Każda z ukazanych łazienek została przez nas szczegółowo przeanalizowana, a zdjęcia opatrzone zostały komentarzem, podkreślającym aspekty, na które w szczególny sposób warto zwrócić uwagę. Zapraszamy do oglądania i szukania inspiracji.

Porady ekspertów zasięgnęliśmy na abclazienki.pl.

No Comments Yet

Leave a Reply