Trendy w urządzaniu wnętrz zmieniają się co sezon. Moda na niektóre szybko przemija, a na inne utrzymuje się długo. Dlatego korzystniej jest wybierać rozwiązania ponadczasowe, które łatwo komponują się z różnymi tworzywami czy kolorami. Niewielkim kosztem można wtedy sprawić, że w pomieszczeniu zapanuje zupełnie inny nastrój. Nie bez przyczyny od kilku już lat popularnością cieszą się kuchnie, w których dominuje biel. Kolor ten pojawia się na szafkach, ścianach, a nawet na podłodze. Niektórzy decydują się nawet na zakup białego sprzętu AGD. Czy to aby nie przesada? Okazuje się, że nie. Kuchnia urządzona na biało daje wiele możliwości, bo to jeden z uniwersalnych pomysłów na urządzenie wnętrza.
Jasne kolory rozjaśniają pomieszczenie oraz sprawiają, że wydaje się ono większe niż jest w rzeczywistości. Dlatego biel to idealna propozycja dla posiadaczy niewielkich kuchni. Sprawdzi się też w przypadku większej powierzchni, dzięki odpowiedniej aranżacji całego pomieszczenia. To doskonały wybór, bez względu na to, czy planujemy wnętrze utrzymane w stylu nowoczesnym, czy tradycyjnym. Na końcowy efekt będą miały największy wpływ dodatki, jakie wybierzemy oraz wykończenia mebli czy ścian. A w przypadku dominującej bieli możliwości mamy wprost nieograniczone. Wiele osób docenia te zalety, ale jednocześnie obawia się kłopotów z utrzymaniem kuchni w czystości. Okazuje się jednak, że na białych meblach czy podłodze zabrudzenia mniej rzucają się w oczy niż na innych. Na sprzątanie wcale nie trzeba przeznaczać więcej czasu.
Biała kuchnia nie musi wyglądać ciągle tak samo. To oczywiste, że czysta biel prędzej czy później znudzi się każdemu. W tym momencie z pomocą przychodzą dodatki, dzięki którym w kilka chwil można odmienić wygląd pomieszczenia. Ich wybór zależy od stylu jaki ma zapanować we wnętrzu. Jeśli chcemy, by było przytulnie i tradycyjnie, zdecydujmy się na dekoracje w kolorze. Mamy tu szerokie pole do popisu, bo do białego pasuje każda inna barwa. Na białym tle interesująco prezentują się dodatki w energetycznych barwach, takich jak zielony i czerwony. Gdy zdecydujemy się już na określone kolory, powinniśmy zwracać uwagę na to, by wszystkie dekoracje miały podobne odcienie. Dodatkowe kolory mogą wywołać efekt chaosu, a to zepsuje ostateczne wrażenie. Ciepła atmosfera zapanuje w białej kuchni, gdy postawimy na dekoracje z ceramiki, metalu lub tworzyw sztucznych. Nie bez znaczenia są także tkaniny, a więc ozdobne serwetki czy ściereczki, które również mogą być kolorowe. Na ścianie sprawdzi się wielobarwny patchwork, przypominający kafelki, lub rząd płytek z owocowym motywem. Na kuchennych blatach z drewna możemy postawić miski lub filiżanki w intensywnych odcieniach zieleni lub czerwieni. Gdy w białej kuchni zagości kolor, na pewno przestanie ona sprawiać wrażenie sterylnego wnętrza. Jeśli ponad wszystko cenimy prostotę, z pewnością przypadną nam do gustu bardziej nowoczesne dodatki w stonowanych kolorach. Możemy wybrać połączenie bieli z szarością, czernią lub beżem, nawiązujące do stylu skandynawskiego. To stonowane barwy, które wywołują efekt chłodu. Dzięki nim kuchnia optycznie się powiększy oraz nabierze eleganckiego wyglądu. Do wnętrza w takim stylu pasują proste meble z połyskliwym wykończeniem. Sprawdzą się takie materiały jak szkło, kamień czy blacha. Wybierając sprzęt, naczynia lub inne dodatki, warto poszukać tych wykonanych z kamionki, stali nierdzewnej lub przezroczystego szkła. Stonowaną atmosferę panującą w kuchni podkreślą podkładki na stół, tace kuchenne zdobione czarno- białymi napisami oraz metalowe kosze do przechowywania, wyłożone najlepiej naturalnymi tkaninami, takimi jak len czy bawełna. Aby nieco ocieplić tak urządzone wnętrze, można pokryć podłogę panelami imitującymi drewno lub wybrać drewniane krzesła.
Trudno się dziwić, że moda na białą kuchnię nie przemija. Biel daje całą gamę możliwości. Gdy dotychczasowy wygląd pomieszczenia nam się znudzi, możemy go łatwo zmienić, dobierając odpowiednie dodatki.