Gdzie postawić garaż?

1440531_84128478Garaż w większości z nas służy nie tylko do przechowywania samochodu, ale również jest to miejsce, w którym gromadzimy narzędzie, sprzęty, maszyny itp. W związku z tym powinniśmy mieć do niego łatwy dostęp, ale jednocześnie powinien znajdować się w takim miejscu, aby w negatywny sposób nie wpływał na nasze zagospodarowanie przestrzenne. Jeśli nie mamy garażu połączonego z domem. Gdzie go umiejscowić, aby nie straszył, a raczej komponował się z pozostałymi elementami? Ponadto warto jest zwrócić uwagę na to czy mamy na myśli garaż blaszany, czy też garaż murowany, który będzie już gościł w danym miejscu na stałe, ma to w tej kwestii ogromne wbrew pozorom znaczenie. Dlaczego? O tym się zaraz przekonacie.

Garaż blaszany ma to do siebie, że wraz z potrzebą możemy go postawić w innym miejscu. Zatem jeśli zmienimy zagospodarowanie na działce, w łatwy sposób sobie go przemieścimy. Nie jest on jednak idealny pod względem wizualnym, choć niektórzy zaczęli już budować „osłonki” z drewna, które tworzą wrażenie, że mamy do czynienia z garażem drewnianym, a nie zwykłym blaszanym. W przypadku chęci wybudowania garażu murowanego, możliwości przenoszenia już nie będziemy mieli. Tuta musimy poświęcić więcej czasu na przeanalizowanie sposobu zagospodarowania. Wybierając odpowiednie miejsce dla garażu, musimy wziąć pod uwagę kilka ważnych kwestii. Przede wszystkim możliwość dojazdu. Im mniejszy odcinek do pokonania od bramy do garażu tym lepiej. Dobrze by było, gdyby był obok budynku mieszkalnego lub nieco za nim, nie poleca się go umieszczanie przed domem. Dojazd do garażu powinien być utwardzony, jest to bowiem droga częściej używana i grozi jej w związku z tym częstsze rozjeżdżanie, co uwidacznia się w porach jesiennych i zimowych, tworząc koleiny i niszcząc grunty. Lepiej jest wybrukować drogę do garażu lub wysypać ją odpowiednim kamieniem. Ponadto sam garaż nie powinien się znajdować centralnie za domem. Jego bryła powinna być widoczna z podwórka. Spaliny wówczas będą rozchodziły się nie bezpośrednio do domu. Dlatego też wiele osób nie decyduje się na garaż połączony z domem z obawy na gromadzone się spaliny.

Rzeczy, które dla wielu wydają się absurdalne, wbrew pozorom maja ogromne znaczenie. Nie jest też znaczenia jaki garaż, gdzie go umiejscowimy. Nie mamy tutaj na myśli już samej aranżacji, choć w większości z Was będzie miała ogromne znaczenie. Garaż jest to miejsce, które powinno zapewniać łatwy i dogodny wjazd czy wyjazd, o każdej porze dnia jak i też podczas każdej pogody. Garaż murowany, daje nam wiele więcej możliwości, ale w tej kwestii już wypowiadać się nie będziemy, gdyż ma to również spore odbicie na sferze finansowej. Pamiętajmy jednak, że garaż powinien być odpowiednio ułożony, zapewniać swobodne wydobywanie się spalin i należy zadbać, aby nie dawać im możliwości dostawania się bezpośrednio do naszego domu. Każde dokonanie wyboru powinno zostać odpowiednio przeanalizowane. Dlatego też zanim zakupisz zastanów się, gdzie będzie mógł zostać on postawiony, aby nie być zmuszonym do wprowadzania późniejszych zmian.

No Comments Yet

Comments are closed