Dobrze zaaranżowana sypialna, czyli jaka?

Sypialnia to niezwykle ważne pomieszczenie, w którym to spędzamy każdego dnia spora liczbę godzin. Z całą pewnością powinny panować w niej warunki sprzyjające relaksowi i nocnemu wypoczynkowi. Znaczenie ma nie tylko odpowiednia temperatura i dostęp do świeżego powietrza, ale także wygodny materac, przyjemna w dotyku pościel, odpowiedniej wielkości i grubości poduszka oraz kolor ścian, meble i dodatki. Dobrze zaaranżowana sypialnia to podstawa. Chociaż najważniejszym elementem, jeśli chodzi o wyposażenie wnętrz sypialnianych, jest łóżko, to jednak pozostałe elementy powinny tworzyć harmonijną całość. Jak zatem urządzić miejsce estetyczne i przytulne, gdzie będzie panować spokojny nastrój?

Łóżko i meble do sypialni

Niektórzy mają w sypialni tylko łóżko, ale większość z nas posiada także dodatkowe meble. Oczywiście największą uwagę należy zwrócić na wybór odpowiedniego łóżka do sypialni, które przecież odpowiada za komfort wypoczynku. Nie ma tutaj jednej recepty dla każdego, gdyż łóżko powinno być dobierane indywidualnie, czyli do potrzeb przyszłego użytkownika. Do wyboru są zarówno łóżka jednoosobowe, jak i te dwuosobowe. Wszystko zależy tego, ile osób ma spać na łóżku, jaka jest ich waga i jak dużym metrażem dysponujemy w sypialni. Na spory wybór można także liczyć podczas kupowania materaca. Tutaj również należy kierować się swoimi własnymi preferencjami i możliwościami finansowymi. Jedni stawiają na materace sprężynowe, drudzy na piankowe, a pozostali na jeszcze inne.

Gdy mamy już łóżko, przychodzi czas na zakup dodatkowych mebli w postaci szaf, szafek nocnych, toaletki czy garderoby. Tutaj również możemy liczyć na szerokie pole do popisu. Oferta producentów mebli jest bowiem bardzo zróżnicowana. Bezproblemowo można urządzić sypialnię zgodnie z preferowanym stylem. Jedni wolą klasyczne rozwiązania, drudzy stawiają na nowoczesność, a jeszcze inni na romantyzm, minimalizm czy też na retro. Meble można kupować pojedynczo lub zdecydować się na gotowy zestaw. Jeśli nie posiadamy konkretnej koncepcji ani też nie jesteśmy duszą artystyczną, to warto postawić na dobrze dopasowany zestaw mebli o ciekawym designie. Ponadto jest to zwykle tańsza opcja niż kupowanie każdego mebla pojedynczo. Na rynku nie brakuje również zestawów dekoracyjnych, za pomocą których można nadać wnętrzu pożądanego charakteru.

Co z dodatkami?

Chociaż zapełnianie sypialni zbędnymi bibelotami nie jest dobrym rozwiązaniem, to jednak nawet w przypadku sypialni urządzonej w stylu minimalistycznym warto sięgnąć po dodatki. Za ich pomocą można ożywić wnętrze i nadać mu ciekawego wyglądu. Godne polecenia są obrazy ścienne, fototapety, lustra, ozdobne toaletki, rośliny, ramki i zegary. Warto jednak dobierać dodatki do charakteru wnętrza, aby stanowiły one z resztą wyposażenia spójną całość, czyli aby dopełniały wystrój. Jeśli w sypialni dominują stonowane i jasne kolory, to warto zainwestować w kilka kolorowych dodatków, które sprawią, że wnętrze stanie się bardziej przytulne. Urządzając sypialnię, zawsze należy jednak pamiętać o tym, aby przypadkiem jej niepotrzebnie nie zagracić.

O porady eksperta zapytaj Designforhome.pl

No Comments Yet

Leave a Reply