Dlaczego warto wykorzystać płytki z cegły w sypialni i pokoju dziecinnym?

Cegła jest materiałem, który znakomicie sprawdzi się zarówno w sypialni, jak i pokoju dziecinnym. Cenimy ją za niepowtarzalną stylistykę, uniwersalność, a także dobrą izolację akustyczną i termiczną. Sposobów na aranżację wnętrza z cegłą jest tak wiele, że z pewnością każdy – zarówno dorosły, jak i dziecko znajdzie tu coś dla siebie.

Klimatyczna sypialnia

Sypialnie to pomieszczenie, które powinno sprzyjać relaksowi i wyciszeniu. Położenie na ścianie ceglanych płytek będzie w tym wypadku uzasadnione. Cegła dobrze wycisza wnętrze, co jest niezwykle istotne, kiedy nie chcemy, żeby hałas zakłócał nasz sen. Dodatkowo jeżeli zdecydujemy się na tradycyjną, czerwoną cegłę automatycznie sprawimy, że sypialna stanie się bardziej przytulne. Możemy mieć pewność, że cegła będzie dobrze komponowała się z naszym łóżkiem, niezależnie od tego, czy zostało ono wykonane z drewna, czy z metalu. Płytki z cegły będą znakomicie prezentować się w obecności świec, lamp, czy ramek ze zdjęciami. Ich ciemniejsze odcienie mogą wprawdzie optycznie zmniejszać pomieszczenie, jednak w przypadku sypialni nie powinno być to aż tak poważnym problemem.

Cegła w pokoju dziecinnym – dlaczego nie?

Płytki z cegły to znakomity sposób, żeby stworzyć z pokoju dziecinnego miejsce kreatywnej zabawy i wypoczynku. Nie trzeba wspominać, że ich właściwości wyciszające są w tym przypadku jak najbardziej wskazane. Dzięki nim dzieci będą miały spokojniejszy sen, a za dnia ich zabawy nie będą przeszkadzały innym domownikom.

Płytki ceglane można łączyć z różnymi materiałami, co jest ważne szczególnie w takim miejscu jak pokój dziecka. Ciekawym rozwiązaniem jest zabudowanie jednej ściany cegłą, a pokrycie kolejnej farbą tablicową, która umożliwia najmłodszym niczym nieograniczoną kreatywną twórczość.

Jeżeli chodzi o kolor ceglanych płytek do pokoju dziecięcego – zdania są tu podzielone. Część rodziców decyduje się na wybór czerwonej cegły, ponieważ na niej zabrudzania nie są bardzo widoczne. Ci którzy wybierają białą, argumentują to optycznym powiększeniem pomieszczenia. W przypadku, kiedy jedną ze ścian pomalowaliśmy ciemną farbą tablicową, zdecydowanie lepszym pomysłem wydaje się wykorzystanie cegły białej. Nie należy obawiać się o jej zabrudzenie. O ile użyjemy do jej impregnacji specjalnego preparatu, szybkie zmycie wszelkich zanieczyszczeń nie powinno sprawić nam większego problemu.

Niezależnie od tego jaką cegłę wybierzemy do pokoju dziecka, możemy być pewni, że będzie się ona znakomicie prezentować w towarzystwie kolorowych mebelków, zabawek i innych dziecięcych gadżetów. Z powodzeniem zawiesimy na niej zdjęcia, obrazy i inne dekoracje. Jeżeli dziecku znudzi się kolor ścian – płytki z cegły można szybko pomalować na inny kolor.

Jedyną sytuacją, w której warto zrezygnować z cegły na ścianie jest ta, kiedy pomieszczenie rzeczywiście jest bardzo małe i utrata każdego centymetra jest zauważalna. Często jednak sprawdzi się po prostu rezygnacja z ciemnych materiałów i zastąpienie ich cegłą pomalowaną na biało.

W przygotowaniu artykułu pomogła strona paulbunyan.pl.

No Comments Yet

Leave a Reply