Gotowy do postawienia dom kupisz w supermarkecie

Każdy, kto posiada działkę budowlaną z zamysłem budowy na niej domu wie, że sprawa z jego postawieniem nie jest wcale taka prosta. Przede wszystkim trzeba się przebić przez szereg procedur i przepisów, których pokonanie bardzo często porównać można do przenoszenia wielkich gór. Dzisiaj prawo budowlane w Polsce jest tak skonstruowane, żeby osoba planująca budowę mogła to zrobić jak najszybciej. Trochę się w tej kwestii rzeczywiście zmieniło na lepsze, ale i tak cała masa procedur i papierów sprawia, że pojawiają się ogromne schody, których pokonanie do prawdziwe wyzwanie. Może nie trzeba już mieć pozwolenia na budowę, ale co z tego, skoro i tak trzeba odczekać swoje tak, żeby sąsiedzi nie złożyli sprzeciwu bądź skargi. Jeśli to się wszystko uda załatwić to dopiero wtedy można przystąpić do prac budowlanych, które zaczyna się jak zawsze od fundamentu. Fundament jest potrzebny, kiedy chce się postawić tradycyjny dom. Ale w ostatnich latach pojawiły się rozwiązana, które sprawiają, że dom może postawić dosłownie każdy, za niewielkie pieniądze. Mowa oczywiście o domkach z paczki, które z łatwością można kupić gotowe do poskładania w każdym budowlanym supermarkecie. Jeśli ktoś chciałby tym tematem się zainteresować bliżej to zachęcamy do odwiedzenia najbliższego supermarketu budowlanego.
Domy z paczki mają swoje ogromne zalety, ale niestety mają również ogromne wady. Co najgorsze w tych domkach, to, że niestety ale jakością nie będą mogły być nigdy porównywalne dla normalnych domów. No i wykończenie będzie bardzo drogie, ponieważ cala konstrukcja opiera się na płytach budowlanych. Ale domy z paczki mają jedną zaletę, która rekompensuje wszystkie wady tego rozwiązania. Chodzi o to, że są to po prostu tanie konstrukcje. Niska cena takich domów z paczki to ich największa zaleta. Nie licząc kosztów wylania fundamentów taki domek z paczki można postawić już za niespełna pięćdziesiąt tysięcy złotych. Dla wielu ludzi, którzy marzą o swoim własnym domu jest to po prostu szansa na to, żeby zamieszkać na swoim. Tym bardziej, że koszty postawienia normalnego domu murowanego to przynajmniej trzy razy tyle. Do tego w jednym i drugim przypadku trzeba sobie doliczyć wykończenie, przy czym dla domów składanych koszty wykończenia będą na pewno wyższe aniżeli dla domów budowanych czy murowanych.
Kiedy w planach w głowie pojawia się budowa własnego domu to warto wziąć pod uwagę to nowoczesne rozwiązanie. Warto, ponieważ można szybko i łatwo zamieszkać na swoim. Dom składany z pojedynczych elementów można zamówić w supermarkecie a można po prostu poszukać odpowiedniego producenta, który zaprojektuje odpowiednią wersję Waszego domku uwzględniając Wasze indywidualne życzenia i oczekiwania. Po zamówieniu i wykonaniu w fabryce określonego projektu wystarczy jedynie złożyć cały dom w jedną całość. Może to wykonać wyspecjalizowana firma, która jednak policzy sobie za to co najmniej kilka tysięcy złotych jeśli nie kilkanaście. Ale można to również zrobić we własnym zakresie, ponieważ poskładanie takiego domku to bardzo prosta, chociaż czasochłonna czynność. Nie mniej jednak, jeśli komuś się nie śpieszy to może sobie taki domek składać na spokojnie nawet przez kilka dni. Chociaż zasadniczo należy go postawić w dni, w których nie pada deszcz, a na ewentualne opady deszczu trzeba go odpowiednio zabezpieczyć.
Jest to jednak pewnego rodzaju fenomen w budownictwie, ponieważ nie wielkim kosztem można sobie postawić dom jak marzenie. Projekty takich domków z paczki są naprawdę tak ogromnie zróżnicowanie, że w zasadzie każdy może znaleźć coś dla siebie. Warto jednak zgłosić się do firmy, która takie domy tworzy i zamówić sobie coś indywidualnie pod swoje oczekiwania. Na realizację zamówienia przez firmę trzeba czekać kilkanaście tygodni, wobec tego można wyrobić się z postawieniem całego domu wraz z wykończeniem nawet w pół roku. Nie mniej jednak trzeba mieć świadomość, że może kiedyś zaistnieć konieczność przebudowania tego domu i postawienia nowego od podstaw. Nie mniej jednak nie trzeba się tym na pewno przejmować przez co najmniej kilkanaście lat a jest to najszybsza możliwość zamieszkania we własnym domu.

No Comments Yet

Leave a Reply